KORONAVÍRUS

Vissza a hírekhez

Nadányi Zoltán: Bucsu a nyártól meg a strandfürdőtől

Nadányi Zoltán: Bucsu a nyártól meg a strandfürdőtől

2021-01-22 13:55

Berettyóújfaluban 1927. június 27-én nyitotta meg kapuit a Levente Strandfürdő. A szomszédos leventeházat pedig csak szeptemberben adták át. Nadányi Zoltán, a művelődési ház névadója 1926-tól élt városunkban. Főlevéltáros volt, de a hivatali munkája mellett rendszeresen publikált helyi és fővárosi lapokban. A városban különcnek számított, hiszen kocogott, úszott, kerékpározott, igazi napimádó volt. Ő, aki az egészséges életmód híve volt, ebben az írásában búcsúztatja 1927 mozgalmas nyarát, amely szeptember 22-én jelent meg a Bihari Újságban. A kórház akkor még csak épült, de azóta már sok száz embernek adott munkát. A magyar kultúra napjához kapcsolódva tizenegy kórházi dolgozót kértünk arra, olvassa fel Nadányi Zoltán: Bucsu a nyártól meg a strandfürdőtől című írását, melyben sok hasonlóságot fedezhetünk fel a majdcsak 100 évvel később megélt napjainkkal is.  
További hírek

Bodorka matiné: A varjún vett gúnya
Bodorka matiné: A varjún vett gúnya
Megtekintés
A Berettyóújfalui Református Egyházközség február 21-i istentisztelete
A Berettyóújfalui Református Egyházközség február 21-i istentisztelete
Megtekintés
Öt képpel bővült a Kárpáti Gusztáv festményeiből álló gyűjtemény
Öt képpel bővült a Kárpáti Gusztáv festményeiből álló gyűjtemény
Megtekintés
Kollégánk -6 fokban mártózott meg a Keleti-főcsatornában
Kollégánk -6 fokban mártózott meg a Keleti-főcsatornában
Megtekintés

Berettyóújfalu applikáció

Töltse le ingyenes mobilappunkat és értesüljön időben mindenről! Megtalálható minden olyan információ, ami elsősorban a helyi lakosoknak szól és ezeket mind egy kattintással el tudja érni telefonon, vagy tud útvonalat tervezni az applikációval.

Közvilágítás hibabejelentés

Közvilágítás hibabejelentés

https://kozvilhiba.hu/hibabejelentes
Telefonon: +36 80 204 270

Berettyó Kártya

Berettyóújfalu Város Képviselőtestülete a 2017/28 (II.23) számú határozatában kezdeményezte egy új településkártya beindítását. A rendelet értelmében minden állandó berettyóújfalui lakcímmel rendelkező 18. életévét betöltött személy alanyi jogon kapja meg ezt a kártyát, de bárki számára megvásárolható 2.000 Ft +ÁFA (2.540 Ft) áron a rendezvényházban (Szent István tér 11.)

Bihari Hírlap
Tilos a biharihirlap.hu bármely fotójának, írott anyagának, vagy részletének a szerző illetve a kiadó írásbeli engedélye nélküli újraközlése.

4100 Berettyóújfalu
Dózsa Gy. u. 17-19.
polghiv@berettyoujfalu.hu
Telefon: +36-54-505-450
Fax: +36-54-505-414, +36-54-505-424

Félfogadás:
Hétfő: 8.00 - 16.00
Kedd: 13.00 - 16.00
Csütörtök: 8.00 - 16.00

Berettyóújfalu Önkormányzat